Biržų mokykla-darželis „Vyturėlis“

„Augame ateities kūrėjais!“

Kai medžiai numeta lapus, o visa gamta tarsi užmiega, šiltą ugnį uždegame savo širdyse, kad ji šviestų ir šildytų mus per visą žiemą.

Šią savaitę mokykloje – darželyje „Vyturėlis“ vyko kūrybinės raiškos savaitė „Kas tu esi, šviesos ugnele?“ Vaikai grupėse  domėjosi ir išbandė įvairius šviečiamuosius įtaisus (lempas, žibintus, atšvaitus, šviečiančias apyrankes, prožektorius, girliandas ir kt.). Įvairių veiklų metu sužinojo apie šviesos šaltinius, šilumą, namų jaukumą ir jų apšvietimo tradicijas įvairiomis progomis. Grupėse ir namuose gamino žibintus, naudodami įvairios faktūros medžiagas, antrines žaliavas.

Gruodžio 10 dieną visi vaikai su mokytojomis lauke paminėjo Šviesos dieną. Kiekviena grupė  elektrinėmis girliandomis ir kitais šviečiančiais įtaisais papuošė pasirinktą lauko erdvę. Vaikai su žibintais ėjo aplink darželį, ieškojo nykštukų labirinte, „medžiojo“ tamsą su prožektoriais, lazeriais, gąsdino  šaltosiomis  ugnelėmis, pasigamintais žibintais papuošė „vorą“. Skambant kalėdinei muzikai, vaikai su mokytojomis apžiūrinėjo, gėrėjosi  žibintais, girliandomis papuoštomis erdvėmis, dalinosi įspūdžiais, diskutavo.

                                                                                     

Tegul žibintų šviesa į Jūsų namus atneša ramybę, šilumą ir gėrį.

                                                                                       Mokytojos Sonata ir Ovidija