Biržų mokykla-darželis „Vyturėlis“

„Augame ateities kūrėjais!“

Biržų mokyklos – darželio „Vyturėlis“ vaikus aplankė Dansema – pirmasis šokio teatras Lietuvoje, pradėjęs kurti šokio spektaklius vaikams ir jaunimui. Su šiuo teatru  draugaujame jau antri  metai.

       Teatras Dansema sėkmingai rodo spektaklius Lietuvoje ir užsienyje (Belgijoje, Kroatijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Švedijoje, Palestinoje, Ukrainoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, vykdo edukacinius šokio projektus su vaikais. Dansemos spektakliai yra nominuoti ir apdovanoti Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausi spektakliai vaikams. Dansemos  spektaklių sklaidą Lietuvoje finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

      Edukacinis spektaklis  „Pasaulio sutvėrimas pagal vaikus“ – tai Dansemos ir 5-10 metų vaikų kūrybinis edukacinis projektas. Jo metu profesionalūs šokėjai kartu su vaikais kūrybinių šokio laboratorijų metu improvizuoja ir judesiu perteikia savitą pasaulio sukūrimo istoriją: nuo didžiojo sprogimo ir žvaigždžių kosmose, Saulės ir Žemės, nakties ir dienos iki debesų danguje ir lietaus, žuvų jūroje ir paukščių, gyvūnų ir žmonių.

        „Vyturėlio“ vaikams  tai buvo  puiki galimybė kartu su profesionaliais šokėjais bendradarbiauti, kurti ir šokti. Mes džiaugiamės, kad  „Vyturėlio“ vaikai jautėsi laisvai, drąsiai improvizavo  pasaulio sutvėrimo momentus pagal muziką, gebėjo sukaupti ir išlaikyti dėmesį, sekti judesiu pasakojamą istoriją ir savitai ją išreikšti.

     Spektaklis sulaukė labai gero vaikų ir mokytojų  įvertinimo. Vaikai džiaugėsi dalyvavimu neįprastoje kūrybinėje veikloje ir mielai tai pakartotų dar kartą.

       Mokytojos taip pat pasisėmė idėjų ir matytus kūrybinės išraiškos būdus  žada panaudoti  ugdomojoje veikloje.