Biržų mokykla-darželis „Vyturėlis“

„Augame ateities kūrėjais!“

   Jau lygiai metai, kai mokyklos-darželio „Vyturėlis” vaikų komanda su trenere Monika Kregždyte, mokytojomis Daiva Vilemiene ir Genovaite Ramoniene vykdo  Lietuvos Specialiosios olimpiados komiteto  tarptautinį  Norway  Grant  projektą „Raidos sutrikimų turinčių vaikų integracija per sportą“. Šis projektas – tai puikus įtraukiojo ugdymo pavyzdys, kai kartu gali sportuoti visi vaikai, neatsižvelgiant į jų raidos ypatumus. 

   Šią savaitę Biržų kūno kultūros ir sporto centro salėje įvyko šio projekto sporto šventė „Krepšinio abėcėlė”, kurioje  mūsų mažieji sportininkai, kiekvienas pagal savo galias, atliko  sportines užduotis, tobulino įvairius krepšinio technikos elementus. Vadovaujami trenerės Monikos, vaikai pademonstravo savo gebėjimus: varyti ir perduoti kamuolį, varyti kamuolį keičiant kryptį ir pagal liniją, gaudyti ir mesti į krepšį bei kitus krepšinio elementus. Atlikus šias nelengvas užduotis, vaikai labai džiaugsmingai žaidė sportinius judriuosius žaidimus, kuriuose taip pat buvo įpinti krepšinio technikos elementai. Didelis džiaugsmas jiems buvo judėti po visą didelę krepšinio salę, o už šią galimybę dėkojame savo socialiniams partneriams, kūno kultūros ir sporto centro direktoriui Sigitui Mitrochinui. 

   Mūsų šventei didelės svarbos suteikė viešnia iš Vilniaus – Aušra Kriškoviecienė, kuri yra ilgametė mūsų vykdomų LSOK tarptautinių projektų koordinatorė. Renginio metu ji kartu su vaikais prisijungė prie atliekamų sportinių užduočių ir labai nuoširdžiai džiaugėsi mūsų vaikų gebėjimais ir pasiekta sportine pažanga.  

Pavargę, bet įveikę visus iššūkius ir kupini gerų įspūdžių, vaikai, kaip tikri sportininkai, mokyklos-darželio „Vyturėlis“ direktorės buvo apdovanoti medaliais, o projekto koordinatorė Aušra įteikė padėkas trenerei, mokytojoms ir mokyklos-darželio direktorei Violetai Stancikienei už projekto vykdymą ir nuoširdų bendradarbiavimą su Lietuvos Specialiosios olimpiados komitetu.