Biržų mokykla-darželis „Vyturėlis“

„Augame ateities kūrėjais!“

Gegužės 26 d. A. Dauguviečio parke vėl skambėjo vaikų šurmulys. Biržų mokyklos – darželio „Vyturėlis“ organizuojamame orientavimosi sporto žygyje „Ateik ir įveik – 2022“ susirinko 10 komandų iš Biržų rajono savivaldybės švietimo įstaigų (146 priešmokyklinukai). Žygio idėja – orientavimosi sporto pagalba ugdyti mokinių sveikatą, ištvermę bei tenkinti natūralų poreikį aktyviai judėti. Orientavimosi žygis yrai pozityvus ir linksmas laisvalaikio praleidimo būdas, nereikalaujantis nei specifinių žinių, nei ypatingų įgūdžių, tačiau jo metu atsiskleidžia fizinio bei loginio mąstymo gebėjimai, sustiprėja tarpusavio ryšys su draugais, žygio dalyviai patiria daug smagių nuotykių ir įsikrauna nepaprastai daug geros nuotaikos.

Susirinkusias komandas pasveikino ir ištvermės žygyje palinkėjo  įstaigos direktorė V.Stancikienė, saugaus eismo kelyje taisykles priminė policijos pareigūnai ir jų bičiulis Amsius.

Komandų kapitonams išsitraukus maršrutus, išsidalinus žygio žemėlapius, mokiniai iškeliavo šiaurietiško ėjimo takais. Eidami turėjo užduotį ne tik sekti žemėlapį, bet ir pastebėti, kas gamtoje ne taip, kur gamta „išdykauja“. Pastabiausieji surado net 8 staigmenas! Žygio dalyviai beveik per valandą įveikė net 3,7 kilometrus, o pavargusių ir išalkusių  pavėsinėje jau laukė ant laužo virtos, gardžios košės puodas.

Už aktyvų dalyvavimą komandoms buvo įteiktos Biržų mokyklos – darželio „Vyturėlis“ padėkos.

Daugiau nei šimtas nuoširdžių šypsenų, kurių sulaukė žygio organizatoriai, su nekantrumu lauks ir kitąmet.

Organizatorės