Biržų mokykla-darželis „Vyturėlis“

„Augame ateities kūrėjais!“

Rugsėjo 19-23 d. Biržų mokykloje-darželyje „Vyturėlis“ vyko Europos judumo savaitė „Bendrauk lengviau“. Šios savaitės metu ypatingas dėmesys buvo skirtas fizinio aktyvumo ir ekologinio ,,mąstymo“ skatinimui. Todėl visą savaitę ,,Vyturėlis“ ypač daug sportavo, keliavo, važiavo ir draugavo!

„Šnekučių“ grupės vaikai vyko į Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro salę, kurioje kartu su Biržų lopšelio-darželio „Drugelis“ vaikais dalyvavo sportinėje pramogoje „Draugystės takeliu sportuojame kartu“. „Kodėlčiukų“ grupės ugdytiniai vyko į Biržų autobusų stotį. „Spinduliukai“ keliavo į Velniakalnį. O abiejų šių grupių vaikai kartu apsilankė ir A. Podėnienės sodyboje. Darželio sportininkų komanda, dalyvaujanti NORWY GRANT projekte, vyko į Kaune vykusią futbolo šventę su FC Hegelmenn komanda.

Visa darželio bendruomenė dalyvavo RIUKKPA organizuojamoje respublikinėje akcijoje „Rieda ratai rateliukai“. Vaikai buvo skatinami į darželį atvykti dviračiais, paspirtukais, balansiniais dviratukais ar kitomis aplinką tausojančiomis transporto priemonėmis. Šios akcijos metu buvo suteikta galimybė aplink darželį pasivažinėti ir velomobiliais! Visi darželio vaikai savo vikrumą ir ištvermę demonstravo dalyvaudami bendroje mankštoje, bėgdami aplink darželį, lauko erdvėse kartu su mokytojomis žaisdami judriuosius žaidimus.

Į judumo savaitės renginius buvo įtraukti ne tik vaikai, bet ir darželio darbuotojai. Jų kabinetuose įprastas kėdes pakeitė gimnastikos kamuoliai, visą savaitę buvo siūloma savo darbo vietoje atlikti individualias mankštas, naudojant skirtingus sportinius reikmenis (pasipriešinimo gumas, mankštos kamuolius, balansines lėkštes ir pan.). Bendruomenės darbuotojai dalyvavo ir treniruotėje, surengtoje Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro treniruoklių salėje. Taip pat aktyviai laiką leido išvykę į Kemerių raisto pažintinį taką Latvijoje.

Judumo savaitę vainikavo vaikų piešinių paroda „Mums, vaikams, rūpi pasaulio ateitis“. Kūriniuose vaizduojamos ne tik visiems gerai žinomos, bet ir vaikų sukurtos fantastinės, aplinką tausojančios, transporto priemonės.