Biržų mokykla-darželis „Vyturėlis“

„Augame ateities kūrėjais!“

Šventinė kalėdinė pramoga „Žaislų Kalėdos“

Gruodžio 22 d. vyresnieji vyturiukai spalvingai, garsiai ir labai linksmai atšventė „Žaislų Kalėdas“. Šventė prasidėjo, kuomet du seniai seniai dovanoti žaislai – išdykėlis drakoniukas ir gražuolė lėlė – atgijo ir šiap ne taip išsiropštė iš didžiulės senos dovanų dėžės. Jie, patekę į šių laikų žaislų parduotuvę, bandė prisiminti, kurioje žaislų lentynoje sėdėjo, kol dar nebuvo nupirkti ir padovanoti. Taip, bekeliaudomi nuo vienos lentynos prie kitos, jie susitiko su Šunyčiais Patruliais („Spinduliukais“), meškučiais ir Pepėmis Ilgakojinėmis („Šnekučiais“), kalėdiniais elfais („Švelnučiais“), piratais („Kodėlčiukais“) ir linksmaisiais klounais („Linksmučiais“). Kiekvienas drakoniuko ir lėlės sustikimas su šiais naujais žaislais visiems šventės dalyviams padovanojo nepakartojamus pasirodymus! O galiausiai, visa žaislų parduotuvė šėlo kalėdinėje diskotekoje. Pačioje šventės pabaigoje seniesiems žaislamas atskleidus stebuklingojo kalėdinio burtažodžio paslaptį ir visiems KARTU garsiai jį sušukus, pasirodė kalėdiniai nykštukai! Jie visus apdovanojo savo nuotaikingu šokiu ir dovanomis! Ačiū visiems šventės organizatoriams ir dalyviams už tai, kad nuostabiosios „Žaislų Kalėdos“ visų veiduose įžiebė šypsenas, o širdis pripildė šventinio džiaugsmo!

Read More

Šventinis kalėdinis rytmetys „Ledinukų šaly“

Šiandien, gruodžio 21 dieną, patys mažiausi vyturiukai, pavirtę šaltanosiais ledinukais, susirinko į šventinį kalėdinį rytmetį. „Ledinukų šalyje“ skambėjo vaikų ir mokytojų dainos, sukosi šokių rateliai, aidėjo barškučių garsai. O pabirus įvairiaspalvėms, stebuklingoms snaigėms, visus ledinukus aplankė ir ilgai lauktas kalėdinis stebuklas – didžiuuuuuulėje, Kalėdų Senelio paliktoje dovanoje visiems skirtos dovanėlės! Tačiau didžiausias kalėdinis stebuklas, kuriuo visi džiaugėsi labiausiai – tai šventiškoje salėje, išsipuošus gražiausiais kostiumais, visiems KARTU praleistas šventinis rytas!!! Nuostabi „Ledinukų šalies“ šventė visus mažuosius šaltanosius ledinukus ir didžiuosius šventės dalyvius pripildė smagių, džiugių ir labai šiltų jausmų. Ačiū jums, mažieji ledinukai, jūs sušildėt visų širdis!

Read More

Šventinė popietė „Šviesk, ugnele, rodyk kelią“

Gruodžio 13 dieną „Vyturėlyje“ vyko visos darželio bendruomenės šventinė popietė „Šviesk, ugnele, rodyk kelią“, skirta šviesos dienai. Visi šventės dalyviai, nešini šviečiančiais žibintais, susirinko įvairiaspalvėmis girliandomis, lemputėmis ir kitais šviesos šaltiniais išpuoštame darželio kieme. Šventė, prasidėjusi vaikų ir Tamsos, Šviesos bei nykštukių pokalbiu, tęsėsi vaikų pasirodymu – jautriu adventiniu eilėraščiu ir nuotaikinga šventine daina. Vakarui pamažu paskandinus dienos šviesą, viename iš darželio langų visi dalyviai galėjo stebėti šėšėlių teatro pasirodymą – pasaką „Mergaitė ir žibintas“. Nykštukių staigmena – ant kalno nušvitęs ugnies fontanas visiems pranešė, kad tamsa jau visiškai apgaubė mūsų miestą, todėl pats laikas keliauti medžioti tamsos. Visi šventės dalyviai pasklido po šviečiančias, žibančias, žaižarauojančias, rusenančias, blyksinčias ir mirksinčias darželio lauko erdves. Jose buvo galima rasti prie Kalėdų eglutės švenčių belaukiančią kiškių šeimyną, mažame pasakų namelyje jaukiai įsitaisiusius nykštukus, medyje paslaptingai nutūpusį pelėdžiuką. Taip pat pasisvečiuoti šviečiančiame namelyje bei nušvitusioje lauko klasėje. Tikime, kad kiekvienas šventės dalyvis iš šios popietės į savo namus parsinešė po dalelę šviesos, šilumos, jaukumo ir paslapties. Juk be šių dalykų neįsivaizduojamos artėjančios gražiausios metų šventės!

Read More

Šventinis sporto renginys „Kalėdinis krepšinis“

Gruodžio 8 d. „Vyturėlio“ krepšininkai, dalyvaujantys NORWAY GRANT projekte, vyko į Biržų kultūros ir sporto centro krepšinio salę. Čia jie dalyvavo šventiniame sporto renginyje „Kalėdinis krepšinis“!

Organizatoriai šio renginio metu siekė dalyvius įtraukti į krepšinio žaidimus, gerinančius kūno valdymą, lavinančius orientaciją erdvėje, ugdančius gebėjimą tinkamai vertinti situaciją ir sprendimų priėmimą. Vienuolika dalyvių renginį pradėjo energingu pasisveikinimu – komandos šūkiu. Iškart po to visi atliko netradicinius apšilimo pratimus – mankštą su krepšinio kamuoliais. Pagrindinės renginio dalies metu visi vaikai dalyvavo komandinėse užduotyse: „Kamuolio gaudymas ir varymas“, „Būk atidus“. Taip pat dalyvavo žaidimuose, kuriuose derinami įvairūs krepšinio technikos judesiai, veiksmai, pratimai: „Varymas per linijas“, „Ryklys ir žuvelės“ bei daugiausia dalyviams džiaugsmingų emocijų sukėlusiuose „Medis – akmuo“ ir „Nugriauk – pastatyk“. Po tiek daug aktyvių ir emocingų sportinių veiklų, prieš pat renginio pabaigą, visi dalyviai dar sužaidė ir ramų žaidimą „Grobikai“. „Kalėdinis krepšinis“ baigėsi visų renginio dalyvių apdovanojimais, kiekvienam jų buvo įteiktas atminimo medalis ir skanus prizas.

Į darželį mažieji krepšininkai grįžo ne tik apdovanoti, bet ir pilni įspūdžių. Kaip teigė patys vaikai, vienas labiausiai jiems patikusių ir didžiausių renginio įspūdžių – krepšinio salė! Taigi, „Kalėdinis krepšinis“ ne tik stiprino vaikų sveikatą, gerino jų krepšinio įgūdžius, tačiau ir sukūrė mažą kalėdinį stebuklą – suteikė vaikams daug džiaugsmo sportuojant didelėje, gražioje, tikroje krepšinio salėje. Koks gražus ir stebuklingas „Vyturėlio“ krepšininkų švenčių laukimas!

 

Read More

Norway Grant projekto dalyvių išvyka į Kauną

Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas, Norway Grant projekto dalyvius ir jų tėvelius, pakvietė atvykti į lapkričio 30 dieną Kaune, Lietuvos Krepšinio Namuose, vykusį Šeimų forumą. Į šią išvyką, lydimi tėvelių ir darželio pedagogių, vyko ir šeši „Vyturėlio“ atstovai. Jie, kartu su dalyviais iš kitų Lietuvos mokyklų bei darželių, klausėsi paskaitos apie sveiką mitybą ir burnos priežiūrą. Taip pat forumo metu buvo pateikti ir aptarti, jau pasiekti projekto rezultatai. Visos atvykusios komandos apdovanotos padėkos raštais, sieniniais kalendoriais, o vaikai – prizais. Projekto dalyviai renginį užbaigė kartu žaisdami žaidimą „Mesk ir pataikyk“. O už tai, kiekvienas dalyvis gavo po sveiko maisto lauknešėlį. Po renginio, visiems Šeimų forumo dalyviams, buvo suteikta proga apžiūrėti Lietuvos Krepšinio Namus ir juose esančio muziejaus ekspoziciją. O išvykos metu dar aplankyta ir Kauno Kalėdų eglė, dar labiau sustiprino visų šventines nuotaikas!

Read More

,,Šnekučių“ šventinis rytmetys A. Podėnienės sodyboje

Gruodžio 1d. ,,Šnekučių“ grupės vaikai, pasipuošę nykštukų kepuraitėmis, išvyko į A. Podėnienės sodybą, kurioje praleido ypatingą šventinį rytmetį. Sodybos šeimininkė visus pakvietė apsilankyti patefonų muziejuje. Čia vaikai sužinojo kas yra ir kaip veikia patefonas, vinilinės plokštelės. Visi kartu rinko ir patį pačiausią patefoną! Kiekvienas, atiduodamas savo balsą už labiausiai patikusį, šventiškai jį pažymėjo pačių paruošta dovanėle – Kalėdų eglute. O daugiausiai įspūdžių visi patyrė, kuomet buvo leista išardyti ir vėl sudėti seną patefoną. Šventinį rytmetį pratęsė ,,Šnekučių“ grupės mokytoja. Visi klausėsi jos pasakojimo apie Adventą ir jo tradicijas, uždegė pirmąją advento vainiko žvakelę ir … klausėsi pasakos, leidžiamos per jau pažįstamą plokštelių grotuvą – patefoną. Visi vaikai buvo apdovanoti gerumo angelais ir pakviesti prie Adventinio stalo, kur vaišinosi meduoliniu pyragu ir karštu šokoladu. Kaip įdomu ir gera kartu laukti artėjančių gražiausių metų švenčių!

Read More

Pilietinė iniciatyva „Tolerancijos namas“

Šių metų lapkričio 16 dieną Biržų mokykloje-darželyje „Vyturėlis“ vyko renginys, skirtas tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti. Šio renginio metu vaikai stiprino savo gebėjimus būti draugiškais vieni kitiems, priimti, suprasti kitą ir visiems kartu, dalyvaujant bendroje kūrybinėje veikloje, pastatyti Tolerancijos namą. Jį, darželio STEAM studijoje, iš įvairių konstravimui skirtų priemonių, statyti pradėjo priešmokyklinukai, po to statybas pratęsė vaikai iš kitų grupių. Toks spalvotas, gražus ir ypatingas, ,,Vyturėlio“ vaikų pastatytas, Tolerancijos namas – tai pavyzdys mums visiems, kuomet net ir turėdami skirtingas galimybes, požiūrį, nuomonę ir patirtį, KARTU galime sukurti savo svajonių namus, kuriuose gera visiems!

 

Read More