Biržų mokykla-darželis „Vyturėlis“

„Augame ateities kūrėjais!“

„Vyturėlio“ kelionių agentūra – „Svajonių vasara“

Mokslo metams vis labiau artėjant link pabaigos „Vyturėlyje“ buvo pastebėti keisti ir neįprasti ženklai. Kažkas pamatė didžiulį spalvotą lagaminą, iš už uždarų durų sklido dar niekada negirdėtų ritmų garsai, šmėžavo egzotiškų kostiumų detalės. Visa tai daugeliui kėlė susidomėjimą ir vienintelį klausimą – „Kas gi čia vyksta?“ Visų didžiuliam džiaugsmui paskutinąją gegužės savaitę smalsumas pagaliau buvo patenkintas ir paslaptis atskleista – „Vyturėlyje“ įsikūrė kelionių agentūra „Svajonių vasara“!

Ši kelionių agentūra išties nepaparasta, nes iš visų pasaulio agentūrų skiriasi ypatingomis savo savybėmis: suteikia galimybę nukeliauti į bet kurį pasaulio kraštą, į kelionę kartu pasiimti galima ne tik savo darželio draugus ir mokytojas, bet ir visus šeimos narius! O svarbiausia – ši agentūra teikia ir ypatingą kelionių paslaugą – kelionę į pirmąją klasę!

Didžioji kelionių diena „Vyturėlio“ kelionių agentūroje vyko gegužės 26 dieną. Visi vyturiukai, kartu su savo šeimomis, pasipuošę, nešini lagaminais ir trupučiu jaudulio, susirinko tam, kad KARTU aplankytų pačius įvairiausius pasaulio kraštus. Šventę pradėjo patys mažiausi keliautojai, nusprendę atsisakyti ilgų varginančių kelionių ir pasirinkę keliauti po Lietuvą. Vyresnieji rinkosi tolimesnes kryptis – lankėsi Latvijoje, Ispanijoje, Brazilijoje, Amerikoje, Afrikos žemyne ir net plaukė į Karibus. Kiekviena aplankyta šalis keliautojams suteikė daug džiugių emocijų, o skirtingi vaikų, tėvų ir mokytojų pasirodymai buvo tikras džiaugsmas akims. Pamačius tiek įvairiaspalvių kostiumų, išgirdus tiek skirtingų dainų ir šokių, o svarbiausia, pajutus ypatingą darželio ir šeimų bendrystę, kiekvienas iš tiesų galėjo patirti tikrą SVAJONIŲ VASARĄ!!!

Kartu aplankius tiek skirtingų pasaulio kraštų, „Spinduliukų“ ir „Kodėlčiukų“ grupių vaikų laukė labiausiai jaudinanti kelionė – „Vyturėlio“ priešmokyklinukai išlydėti į mokyklą. Darželio direktorė Violeta kiekvienam įteikė dokumentą, oficialiai patvirtinantį vyriausiųjų vyturėlių išvykimą. Su pasididžiavimu, džiaugsmu ir ilgesiu visa „Vyturėlio“ bendruomenė į naują gyvenimo kelią išlydėjo 35 būsimus pirmokus.

Nuoširdžiai dėkojame šventės organizatoriams – kelionių agentūros įkūrėjams. Ypatingas padėkas skiriame šventės vedėjams, „Vyturėlio“ bendruomenės nariams – mamai Gretai ir tėčiui Irmantui – jūs buvote puikūs! AČIŪ visiems šventės dalyviams, sutikusiems kartu leistis į svajonių vasarą. Labai tikimės, kad ji visiems tokia ir bus. O būsimiems pirmokams ir jų tėveliams naujajame etape linkime daug naujų patirčių, atradimo džiaugsmo ir kuo didžiausios sėkmės! Gražios ir saugios vasaros visiems!

Read More

Finalinis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalis

Gegužės mėn. Panevėžio lengvosios atletikos manieže vyko šių metų baigiamasis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalis. Kartu su 36-iomis Panevėžio regiono ikimokyklinėmis įstaigomis jame dalyvavo ir „Vyturėlio“ komanda, sudaryta iš trijų mergaičių ir trijų berniukų. Kiekvienas festivalio dalyvis gavo svarbų dokumentą – žaidynių pasą su net vienuolika skirtingų rungčių. Žaidynių pase šalia įprastų sporto šakų: krepšinio, teniso, lengvosios atletikos, tinklinio, ledo ritulio, plaukimo, regbio, golfo, buvo galima rasti ir netradicinių rungčių pavadinimų: masažas, fotosienelė, draugystės alėja. Visi festivalio dalyviai įveikę skirtingas, įvairių sporto šakų ypatybių turinčias estafetes bei užduotis ir savo pasuose gavę tai įrodančius įvertinimus, buvo apdovanoti spindinčiais medaliais. O visa „Vyturėlio“ komanda į darželį parvežė ir gražuolę taurę!

Festivalyje lankėsi ir ypatingas svečias – panevėžietis triatloninkas, Europos jaunimo čempionas Titas Pumputis, kuris išreiškė didžiulį susižavėjimą, matydamas tiek daug besišypsančių sportuojančių vaikų. Šios žaidynės – tai išties puiki galimybė vaikams patirti sporto džiaugsmą ne varžantis ar rungtyniaujant, o išbandant skirtingas sporto šakas per žaidimą.

Projekte „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ dalyvauja 450 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos arba daugiau nei 55 tūkst. darželinukų bei daugiau nei 900 pedagogų. Džiaugiamės ir didžiuojamės būdami tokios didžiulės sportuojančios bendruomenės dalimi!

Read More

„Vyturėlio“ komanda – „Futboliuko draugų“ nugalėtoja

Gegužės mėn. Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos stadione vyko lopšelio-darželio „Drugelis“ organizuotas priešmokyklinio amžiaus vaikų edukacinis sportinis projektas „Futboliuko draugai“. Jame kartu su Biržų rajono priešmokyklinukais bei „Kaštonų“ mokyklos pirmokais dalyvavo ir „Vyturėlio“ komanda.

Stadione vieni dalyviai buvo kviečiami atlikti įvairias greičio ir vikrumo užduotis skirtingose sporto stotelėse, kiti – dalyvavo futbolo turnyre. Jame „Vyturėlio“ komanda varžėsi su dar septyniomis komandomis. Daug jėgų atidavę ir ne tik visus bendraamžius įveikę, bet ir finaliniame mače nugalėję „Kaštonų“ mokyklos pirmokų komandą, „Vyturėlio“ futbolininkai iškovojo PIRMĄJĄ VIETĄ! Labai džiaugiamės ir didžiuojamės aukso medalius laimėjusiais priešmokyklinukais: Adamu, Anieliumi, Herkumi ir Mėta!

Nuoširdžias padėkas skiriame projekto organizatoriams. Labai smagu, kad bendradarbiaujant ir palaikant vieniems kitų idėjas suteikiame tiek daug džiaugsmo ir gerų emocijų mūsų vaikams.

Read More

Tradicinis „Vyturėlio“ orientavimosi sporto žygis „Ateik ir įveik – 2023“

Gegužės mėn. Biržų mokykla-darželis „Vyturėlis“ A. Dauguviečio parke surengė kasmetinį, jau tradicija tapusį, priešmokyklinio amžiaus vaikų orientavimosi sporto žygį „Ateik ir įveik – 2023“. Šie metai organizatoriams ypatingi – „Ateik ir įveik“ dar labiau paaugo ir pirmą kartą istorijoje tapo respublikiniu. Labai džiugu, kad prie renginio šeimininkų, „Vyturėlio“ priešmokyklinukų, prisijungė keturios komandos iš Biržų miesto lopšelių-darželių: „Ąžuoliukas“, „Drugelis“, „Genys“ ir „Rugelis“. Labai maloniai nustebino ir keturios Panevėžio ikimokyklinio ugdymo įstaigos – sulaukėme priešmokyklinukų iš lopšelių-darželių „Taika“, „Rūta“, „Vyturėlis“ ir „Gintarėlis“.

Orientavimosi sporto šventę sveikinimu atidarė „Vyturėlio“ direktorė Violeta Stancikienė. Sėkmės visiems linkėjo Biržų miesto švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius bei vyriausioji specialistė Gintutė Žagarienė. Siekiant, kad žygis vyktų saugiai, Biržų rajono policijos komisariato pareigūnė, kartu su ypatinguoju policijos šunimi Amsiu, visus dalyvius supažindino su saugumo taisyklėsims ir nurodė atsakingai jų laikytis.

Kiekviena komanda, prisistačiusi išskirtiniu, specialiai šiam žygiui paruoštu šūkiu, išsitraukė savo maršrutą, gavo žemėlapius ir išklausiusi paskutinius patarimus, pradėjo žygį. Įveikti visą atstumą – tai daug jėgų ir ištvermės reikalaujanti užduotis, tačiau dalyviams buvo ypač svarbu išlikti dėmesingiems ir einant pastebėti pasislėpusias gamtos išdaigas. Įveikdami beveik 4 km ilgio žygio trasą, dalyviai pamatė akmenyse pasislėpusį bičių lizdą, ant kalnelio gyvenantį didžiulį tinklą sumezgusį pušynėlio vorą, dar ką tik išsprogusio uosio šakose ramiai visus stebinčią pelėdžiukų šeimyną, miško aikštelėje tarp dviejų liaunų pušų lengvai plazdančių drugelių porą, mažųjų miškinukų apsuptą magišką trišakį medį pasivertusį didžiuoju miškiniu, pušų tankymėje į krūvą sulipusius išdykėlius kankorėžius, kuriuos pastebėti buvo galima tik pamačius jų nustebusias mažas akutes.

Visos žygyje dalyvavusios komandos, suradusios pasislėpusias gamtos išdaigas ir sėkmingai pasiekusios žygio finišą gavo renginio organizatorių padėkas. Pavėsinėje didžiuliuose puoduose garavo ir išalkusių žygeivių laukė ypatinga, jėgas atstatanti košė. Pagaliau ištiesus tiek daug žingsniukų nuėjusias kojas ir mėgaujantis ant laužo virta koše, visi dalinosi patirtais įspūdžiais, bendravo ir … jau planavo kitų metų žygį!

Džiaugiamės sėkmingu respublikiniu orientavimosi sporto žygiu „Ateik ir įveik – 2023“ ir esame labai dėkingi renginio partneriams: Respublikinės ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijai (RIUKKPA) bei Biržų rajono policijos komisariatui. Ypatingas padėkas skiriame ir visoms dešimčiai komandų, kurios atėjo ir įveikė. Didžiuojamės jumis visais, beveik 120-ia žygio dalyvių, kurie įveikdami visą orientavimosi sporto žygio trasą, pademonstravo savo ištvermę, pastabumą bei dalinosi puikia nuotaika! Iki pasimatymo kitąmet, šaunieji žygeiviai!

Read More

Baigiamasis projekto „Futboliukas“ renginys

Gegužės mėn. mokyklos-darželio „Vyturėlis“ lauko sporto aikštelėje vyko baigiamasis projekto „Futboliukas“ renginys. Jame dalyvavo vyresnieji penkių darželio grupių vaikai, lankantys futboliuko treniruotes.

Sporto šventės pradžią paskelbė skambiai nuaidėjęs visų dalyvių šūkis „Mes stiprūs futbole“! Po to kartu atlikus bendrą mankštą, dalyvių komandos pagal taisykles turėjo įveikti specialias užduotis su futbolo kamuoliais. Gerai apšilę ir pajutę sportinį azartą renginio dalyviai sužaidė keletą trumpų, bet labai atkaklių futbolo mačų. Kadangi tai buvo ne varžybos, o sporto karaliaus – futbolo šventė, tai organizatoriai renginio metu kūrė glaudų bendrumo jausmą ir stengėsi, kad vaikai patirtų kuo daugiau džiaugsmo futbolo aikštelėje. Todėl komandos buvo buriamos atsitiktine tvarka, o ne pagal darželio grupes. Tačiau vaikams tai sukėlė papildomų iššūkių – jiems reikėjo žaisti prieš savo grupės draugus bei per labai trumpą laiką susižaisti su naujais savo komandos nariais. Renginio pabaigoje visi šventės dalyviai buvo apdovanoti asmeniniais diplomais, ypatingais vienetiniais medaliais ir skatinamaisiais prizais.

Ypatingai džiugu, kad šventinę nuotaiką dar labiau sustiprino vaikų kartu su tėvais sukurti futbolo plakatai, kuriais buvo išpuošta fotbolo aikštelė ir žinoma, aistringas futbolo sirgalių palaikymas. Dėkojame FUTBOLIUKUI už įdomius ir labai aktyvius sporto metus!!!

Read More

Bėgimo varžybos skirtos lengvaatlečio Jono Pipynės taurei laimėti

Balandžio 28 d. Biržų miesto Astravo dvaro parke vyko bėgimo varžybos, skirtos lengvaatlečio, olimpiečio Jono Pipynės taurei laimėti. Šiose Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro organizuotose varžybose šiais metais iš viso dalyvavo net 776 dalyviai. Džiaugiamės, kad iš tokios didelės gausos dalyvių 21 bėgikas išsiskyrė vilkimais mokyklos-darželio „Vyturėlis“ marškinėliais. Visi 5-7 metų dalyviai bėgo atskirose mergaičių ir berniukų grupėse ir turėjo įveikti 300 m. ilgio nuotolį. Didžiuojamės visais „Vyturėlio“ bėgikais, jie įveikę visą distanciją buvo apdovanoti atminimo medaliais. Ypatingai džiaugiamės Anieliaus Nasevičiaus pasiekimu, jis berniukų grupėje iškovojo III vietą ir laimėjo ypatingą, prizininko medalį!

Read More

Lietuvių liaudies dainų, žaidimų ir šokių festivalis „Sėjau rūtą 2023“

Šį pavasarį „Vyturėlio“ draugai, Biržų lopšelis-darželis „Genys“, organizavo respublikinį lietuvių liaudies, žaidimų ir šokių festivalį „Sėjau rūtą“. Šis jau penktą kartą vykęs ir tradiciniu tapęs festivalis, rengiamas siekiant paminėti Traptautinę šokio dieną. Šiais metais festivalyje dalyvavo ir 18 mokyklos-darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinukų.

Balandžio 27 d. „Sėjau rūtą“ dalyviai, atsakingai paruošę organizatorių paskirtus namų darbus ir šventiškai pasipuošę tautiniais rūbais susirinko Biržų „Saulės“ gimnazijos salėje. Čia visus festivalio dalyvius, jų mokytojas ir svečius pasveikino gimnazistai, grodami įvairiais lietuvių liaudies instrumentais. Festivaliui įsibėgėjus, visi dalyviai smagiai trypė, šoko ir žaidė įvairius lietuvių liaudies ratelius bei žaidimus. Visa salė griaudėjo nuo skambančios muzikos, energingų šokių ir dalyvių skleidžiamos smagios nuotaikos. O matyti vienoje vietoje beveik pusantro šimto šokančių, taip gražiai pasipuošusių vaikų buvo didžiausias malonumas akims! Galiausiai, visi festivalio dalyviai, prisijugdami prie LRT iniciatyvos „Pridainuojam Lietuvą“, garsiai ir vieningai sudainavo dainos frazę „čiūto tūto“, taip išreikšdami palaikymą ir linkėdami sėkmės Lietuvos atstovei Monikai Linkytei „Eurovizijos“ dainų konkurse. Visi festivalio dalyviai buvo apdovanoti riestainiais ir organizatorių padėkomis.

Esame labai dėkingi festivalio „Sėjau rūtą“ oganizatoriams už ikimokyklinių įstaigų vaikų subūrimą ir kvietimą KARTU šokti ir žaisti nuotaikingus lietuvių liaudies šokius-žaidimus. Labai džiugu, kad dalyvavimas šiame festivalyje ne tik skatina vaikų saviraišką ir kūrybingumą, bet ir ugdo bei puoselėja lietuvių liaudies meno tradicijas, tautinį identitetą ir meilę gimtajam kraštui.

Read More