Biržų mokykla-darželis „Vyturėlis“

„Augame ateities kūrėjais!“

,,Lietuvos mažųjų žaidynės 2021“

Biržų mokykla – darželis ,,Vyturėlis“ įsitraukė į Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdomą projektą ,,Lietuvos mažųjų žaidynės 2021“, kurį globoja pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė. Projekto organizatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Jo trukmė  vasario 1 – birželio 30.

Tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį.

Projektas vykdomas trim etapais:

I etapas ,,Lietuvos mažųjų žaidynės“ nuotolinės pamokėlės įstaigose 2021 02 03-04 30. Dalyvauja  ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos ugdytiniai.

II etapas ,,Lietuvos mažųjų žaidynės “ festivaliai įstaigose 2021 06 01-06.30. Dalyvauja ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos ugdytiniai.

III etapas ,,Lietuvos mažųjų žaidynes “ 10 finalinių festivalių didžiausiuose Lietuvos arenose 2021.06.01-06.30. Dalyvauja penkiamečių komanda 3 berniukai ir 3 mergaitės.

Read More

„Kodėlčiukų“ grupės „ Ledo mozaikos“

„Kodėlčiukų“ grupės vaikai šią savaitę darė įvairius eksperimentus su spalvomis. Vieno eksperimento rezultatais nutarėme pasidalinti su kitais.

Vienkartinėse lėkštelėse vaikai komponavo įvairią gamtinę medžiagą, atsižvelgdami į jų spalvą, formą, dydį. Dėliodami daiktus, skaičiavo juos, aiškinosi, kokių jie yra spalvų. Darydami mozaikas, vaikai mėgavosi veikla, atskleidė savo kūrybiškumą.

Ledo mozaikomis ,,kodėlčiukai” papuošė darželio erdvę. Vaikai gėrėjosi savo darbeliais, džiaugėsi, kad jie pavyko.

Mokytojos Sonata ir Ovidija

Read More

„Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2021“

Spūstelėjus šaltukui ir sulaukus daug sniego, sausio 20 dieną mokykloje-darželyje „Vyturėlis“ įvyko  respublikinis projektas „Ikimokyklinukų žiemos olimpiada 2021“. Olimpiados tikslas – tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį išbandant žiemos sporto šakas.

Šiemet, esant ekstremaliai situacijai Lietuvoje, buvo išlaikomas saugus atstumas, visi dalyviai atskiromis grupėmis buvo nukreipti į atskiras lauko erdves, kuriose buvo paruoštos įvairios žiemos sportinės rungtys ir užduotys. Vaikai kartu su mokytojomis žaidė ledo ritulį, leidosi nuo kalno ant plėvelės, su rogutėmis, čiuožynėmis, traukė virvę, dalyvavo „sniego gniūžčių“ mūšyje, čiuožė slidėmis ir mėtė į taikinį, vežė vienas kitą rogutėmis. Dalyviai rungtyniaudami, žaisdami, atliko įvairius judesius ir suprato, kaip saugiai reikia  elgtis žiemą.

 Vaikai savo patirtais įspūdžiais dalinosi su draugais, pedagogais. Vaikų mintys: Simonas – ,,Man patiko su slidėmis, kur reikia irtis ir mesti ledo kamuolius“; Deivilė – ,,Mėtyti kamuoliukus ir slysti”; Liepa –  ,,Labai patiko pas Daivą su lazdom žaisti“; Benas –  ,,Smagu buvo ten, kur su slidėmis važiuoti“.

Rungtys, žaidimai, užduotys visiems suteikė daug linksmų emocijų ir pasitenkinimo fizine veikla. Svarbiausia yra dalyvauti, o ne nugalėti.

Ačiū kolegėms už pagalbą ir šiltą, nuoširdų  bendradarbiavimą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ovidija

Read More

Mums šaltukas nebaisus

Žiema padovanojo ne tik ilgai laukto sniego, šaltuko, bet ir neapsakomo džiaugsmo vaikams. Todėl daug įvairių veiklų vyksta lauke: bandymai, tyrinėjimai, susipažinimas su sniego, ledo savybėmis ir pan.

Bet svarbiausia – žiemos pramogos! Pasidžiaukime kartu su vaikais.

Read More

,,Vyturėlis” – ,,Aktyvi mokykla”

Prieš didžiąsias metų šventes sulaukėme džiugios žinios –

Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisija, įvertinusi mūsų Fizinio aktyvumo skatinimo veiklos planą, 2020 m. gruodžio 15 d. pripažino Biržų mokyklą – darželį ,,Vyturėlis” aktyvia mokykla.

Kartu gavome ir šį, aktyvios mokyklos statusą pabrėžiantį, logotipą.

Read More

Šventinis sveikinimas

Artėjančių švenčių proga mokyklos-darželio „Vyturėlis“ bendruomenė sveikina visus biržiečius ir linki, kad ateinantys metai būtų dosnūs prasmingais darbais, turtingi sėkme, idėjomis, viltimis ir stipria sveikata, kad jaukiuose namuose džiugintų artimieji, o ugdymo įstaigose skambėtų vaikų juokas.

  Biržų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ bendruomenės vardu

  direktorė Violeta Stancikienė

Read More

Šviesos diena „Vyturėlyje“

Kai medžiai numeta lapus, o visa gamta tarsi užmiega, šiltą ugnį uždegame savo širdyse, kad ji šviestų ir šildytų mus per visą žiemą.

Šią savaitę mokykloje – darželyje „Vyturėlis“ vyko kūrybinės raiškos savaitė „Kas tu esi, šviesos ugnele?“ Vaikai grupėse  domėjosi ir išbandė įvairius šviečiamuosius įtaisus (lempas, žibintus, atšvaitus, šviečiančias apyrankes, prožektorius, girliandas ir kt.). Įvairių veiklų metu sužinojo apie šviesos šaltinius, šilumą, namų jaukumą ir jų apšvietimo tradicijas įvairiomis progomis. Grupėse ir namuose gamino žibintus, naudodami įvairios faktūros medžiagas, antrines žaliavas.

Gruodžio 10 dieną visi vaikai su mokytojomis lauke paminėjo Šviesos dieną. Kiekviena grupė  elektrinėmis girliandomis ir kitais šviečiančiais įtaisais papuošė pasirinktą lauko erdvę. Vaikai su žibintais ėjo aplink darželį, ieškojo nykštukų labirinte, „medžiojo“ tamsą su prožektoriais, lazeriais, gąsdino  šaltosiomis  ugnelėmis, pasigamintais žibintais papuošė „vorą“. Skambant kalėdinei muzikai, vaikai su mokytojomis apžiūrinėjo, gėrėjosi  žibintais, girliandomis papuoštomis erdvėmis, dalinosi įspūdžiais, diskutavo.

                                                                                     

Tegul žibintų šviesa į Jūsų namus atneša ramybę, šilumą ir gėrį.

                                                                                       Mokytojos Sonata ir Ovidija

Read More