Biržų mokykla-darželis „Vyturėlis“

„Augame ateities kūrėjais!“

Mažoji mylia 2021

Spalio 7 dieną „Vyturiukai“ dalyvavo RIUKKPA inicijuotoje akcijoje “Mažoji mylia – 2021“, skirtai kūno kultūros ir sporto dienai paminėti . Šios akcijos tikslas – skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, aktyviai leisti laisvalaikį. Akcija vyko A. Dauguviečio parke, kur vaikai mankštinosi ir bėgo mažąją mylią – 250 metrų. Gražus oras ir gera nuotaika padėjo vaikams pasiekti finišą.

Read More

Šventę neša aitvarai…

Tarptautinė Mokytojo diena  atėjo rudeniška ir saulėta. Mokytojai gavo kvietimą susirinkti salėje, kur su sveikinimais laukė vaikai. „Šnekučių“, „Gudručių“ ir „Spinduliukų“ grupių vaikučiai šoko ir dainavo, „Kodėlčiukų“ grupės  nariai – Benas ir Gustė  dovanojo po gražų eilėraštį.

Biržų rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vardu  Mokytojus taip pat sveikino vyriausiasis specialistas Marijonas Nemanis. Stiprybės ir optimizmo linkėjo direktorė Violeta Stancikienė.

Renginio organizatoriai išlydėjo Mokytojus ir svečią su dovanotais aitvarais su linkėjimais. O ant mokyklos  nutūpė tėvelių pastangomis papuoštas  rudeniškas aitvaras.

Mokytojos dėkoja visiems, dovanojusiems gražią šventę.

Read More

Norway Grant projekto dalyvių išvyka į Kauną

Lietuvos Specialiosios olimpiados komitetas  Biržų mokyklos – darželio „Vyturėlis“ projekto dalyvius  pakvietė į Kauno krepšinio mokyklos „Žalgiris“ salėje vyksiančią  krepšinio  šventę, kur dalyvavo ir kitų Lietuvos mokyklų atstovai.

Rugsėjo 28 d. rytmetį 6 dalyvių komanda išvyko atstovauti mūsų mokyklą. Vaikai grįžo su nauja patirtimi ir apdovanojimais. Taip pat parvežė medalius ir nedalyvavusiems šventėje  projekto dalyviams.

Visi įspūdžiai iš gražios šventės  matosi  foto nuotraukose…

Read More

Futbolo turnyras skirtas Policijos dienai paminėti

Rugsėjo 30 dieną Vyturėlio” komanda dalyvavo Biržų rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariato, Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos ir Biržų kūno kultūros ir sporto centro organizuotame Futbolo turnyre, skirtame Policijos dienai paminėti. Mūsų komanda laimėjo I-ą vietą, o Matėjus Braškys – geriausio žaidėjo apdovanojimą. Sveikiname šauniąją komandą ir Matėjų su pergale!

Read More

Edukacinis spektaklis „Pasaulio sutvėrimas pagal vaikus“

Biržų mokyklos – darželio „Vyturėlis“ vaikus aplankė Dansema – pirmasis šokio teatras Lietuvoje, pradėjęs kurti šokio spektaklius vaikams ir jaunimui. Su šiuo teatru  draugaujame jau antri  metai.

       Teatras Dansema sėkmingai rodo spektaklius Lietuvoje ir užsienyje (Belgijoje, Kroatijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Švedijoje, Palestinoje, Ukrainoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, vykdo edukacinius šokio projektus su vaikais. Dansemos spektakliai yra nominuoti ir apdovanoti Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausi spektakliai vaikams. Dansemos  spektaklių sklaidą Lietuvoje finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

      Edukacinis spektaklis  „Pasaulio sutvėrimas pagal vaikus“ – tai Dansemos ir 5-10 metų vaikų kūrybinis edukacinis projektas. Jo metu profesionalūs šokėjai kartu su vaikais kūrybinių šokio laboratorijų metu improvizuoja ir judesiu perteikia savitą pasaulio sukūrimo istoriją: nuo didžiojo sprogimo ir žvaigždžių kosmose, Saulės ir Žemės, nakties ir dienos iki debesų danguje ir lietaus, žuvų jūroje ir paukščių, gyvūnų ir žmonių.

        „Vyturėlio“ vaikams  tai buvo  puiki galimybė kartu su profesionaliais šokėjais bendradarbiauti, kurti ir šokti. Mes džiaugiamės, kad  „Vyturėlio“ vaikai jautėsi laisvai, drąsiai improvizavo  pasaulio sutvėrimo momentus pagal muziką, gebėjo sukaupti ir išlaikyti dėmesį, sekti judesiu pasakojamą istoriją ir savitai ją išreikšti.

     Spektaklis sulaukė labai gero vaikų ir mokytojų  įvertinimo. Vaikai džiaugėsi dalyvavimu neįprastoje kūrybinėje veikloje ir mielai tai pakartotų dar kartą.

       Mokytojos taip pat pasisėmė idėjų ir matytus kūrybinės išraiškos būdus  žada panaudoti  ugdomojoje veikloje.

Read More

Dalyvavome akcijoje “Rieda ratai rateliukai”

Rugsėjo 22 d. Biržų mokykloje – darželyje „Vyturėlis“ vyko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA)   inicijuota vienos dienos akcija „Rieda ratai rateliukai“. Akcijos tikslas – ugdyti vaikų saugumą, gebėjimą saugiai judėti, supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis. Visi vaikai rinkosi vidiniame Mokyklos kiemelyje. Ten prisiminė ekologiškas transporto priemones, saugaus eismo taisykles, minė  mįsles.  Vaikučiams nuotaiką kėlė ir kvietė kartu mankštintis „Meškutės“ personažą įkūnijusi masažistė Daiva. Vėliau vyresniųjų „Šnekučių“, „Gudručių“, „Kodėlčiukų“ ir „Spinduliukų“ grupių vaikai keliavo suplanuotais maršrutais. Jaunesnio amžiaus „Linksmučių“, „Švelnučių“, „Smalsučių“ ir „Pumpurėlių“  grupių vaikai keliavo su ratuotomis transporto priemonėmis aplink darželį.

                      Tėveliai ir darbuotojai buvo kviečiami nors vienai dienai „pamiršti“ automobilius ir pasirinkti kitą aplinkai palankesnį susisiekimo būdą. 

Organizatoriai

Read More