Biržų mokykla-darželis „Vyturėlis“

„Augame ateities kūrėjais!“

Norway Grant projekto dalyvių išvyka į Kauną

Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas, Norway Grant projekto dalyvius ir jų tėvelius, pakvietė atvykti į lapkričio 30 dieną Kaune, Lietuvos Krepšinio Namuose, vykusį Šeimų forumą. Į šią išvyką, lydimi tėvelių ir darželio pedagogių, vyko ir šeši „Vyturėlio“ atstovai. Jie, kartu su dalyviais iš kitų Lietuvos mokyklų bei darželių, klausėsi paskaitos apie sveiką mitybą ir burnos priežiūrą. Taip pat forumo metu buvo pateikti ir aptarti, jau pasiekti projekto rezultatai. Visos atvykusios komandos apdovanotos padėkos raštais, sieniniais kalendoriais, o vaikai – prizais. Projekto dalyviai renginį užbaigė kartu žaisdami žaidimą „Mesk ir pataikyk“. O už tai, kiekvienas dalyvis gavo po sveiko maisto lauknešėlį. Po renginio, visiems Šeimų forumo dalyviams, buvo suteikta proga apžiūrėti Lietuvos Krepšinio Namus ir juose esančio muziejaus ekspoziciją. O išvykos metu dar aplankyta ir Kauno Kalėdų eglė, dar labiau sustiprino visų šventines nuotaikas!

,,Šnekučių“ šventinis rytmetys A. Podėnienės sodyboje

Gruodžio 1d. ,,Šnekučių“ grupės vaikai, pasipuošę nykštukų kepuraitėmis, išvyko į A. Podėnienės sodybą, kurioje praleido ypatingą šventinį rytmetį. Sodybos šeimininkė visus pakvietė apsilankyti patefonų muziejuje. Čia vaikai sužinojo kas yra ir kaip veikia patefonas, vinilinės plokštelės. Visi kartu rinko ir patį pačiausią patefoną! Kiekvienas, atiduodamas savo balsą už labiausiai patikusį, šventiškai jį pažymėjo pačių paruošta dovanėle – Kalėdų eglute. O daugiausiai įspūdžių visi patyrė, kuomet buvo leista išardyti ir vėl sudėti seną patefoną. Šventinį rytmetį pratęsė ,,Šnekučių“ grupės mokytoja. Visi klausėsi jos pasakojimo apie Adventą ir jo tradicijas, uždegė pirmąją advento vainiko žvakelę ir … klausėsi pasakos, leidžiamos per jau pažįstamą plokštelių grotuvą – patefoną. Visi vaikai buvo apdovanoti gerumo angelais ir pakviesti prie Adventinio stalo, kur vaišinosi meduoliniu pyragu ir karštu šokoladu. Kaip įdomu ir gera kartu laukti artėjančių gražiausių metų švenčių!

Pilietinė iniciatyva „Tolerancijos namas“

Šių metų lapkričio 16 dieną Biržų mokykloje-darželyje „Vyturėlis“ vyko renginys, skirtas tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti. Šio renginio metu vaikai stiprino savo gebėjimus būti draugiškais vieni kitiems, priimti, suprasti kitą ir visiems kartu, dalyvaujant bendroje kūrybinėje veikloje, pastatyti Tolerancijos namą. Jį, darželio STEAM studijoje, iš įvairių konstravimui skirtų priemonių, statyti pradėjo priešmokyklinukai, po to statybas pratęsė vaikai iš kitų grupių. Toks spalvotas, gražus ir ypatingas, ,,Vyturėlio“ vaikų pastatytas, Tolerancijos namas – tai pavyzdys mums visiems, kuomet net ir turėdami skirtingas galimybes, požiūrį, nuomonę ir patirtį, KARTU galime sukurti savo svajonių namus, kuriuose gera visiems!

 

Projektas „Pažinkime gimtąjį Biržų kraštą“

2022 m. pavasarį Biržų mokykla-darželis „Vyturėlis“ inicijavo rajoninį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projektą „Pažinkime gimtąjį Biržų kraštą“. Šio projekto tikslas – domėtis ir pažinti gimtąjį Biržų kraštą, taikant patyriminio ir STEAM ugdymo strategijas. Dalyvauti jame buvo kviečiami Biržų rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai bei jų mokytojai. Džiugu, kad projektas sulaukė susidomėjimo ir palaikymo iš kitų ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Prie organizatorių, mokyklos-darželio „Vyturėlis“, prisijungė dalyviai iš Biržų lopšelio-darželio „Genys“, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bei „Aušros“ pagrindinės mokyklos Nemunėlio Radviliškio pagrindinio ugdymo daugiafunkcio centro.

Šių metų lapkričio mėn., Biržų švietimo pagalbos tarnyboje vykusioje metodinėje dienoje, visi projekto dalyviai pristatė savo pranešimus, dalinosi patirtimi, diskutavo ir džiaugėsi vieni kitų pasiekimais. Kiek daug sužinojo, išmoko ir patyrė vaikai! Jiems buvo sudarytos galimybės pažinti ir aktyviai tyrinėti artimiausius Biržų krašto objektus (kraštovaizdžius, statinius, paminklus ir kt.). Kaip profesionaliai ir kūrybiškai veiklas bei ugdymą organizavo mokytojos! Jos, vykdydamos projektą, ugdymo procese taikė patyriminį ugdymą bei STEAM ugdymo strategijas. O projekto pabaigoje, besidalindamos gerąja patirtimi, pateikė labai įdomius, vaizdingus ir įkvepiančius pristatymus.

Drąsiai galima teigti – pojektas „Pažinkime gimtąjį Biržų kraštą“ pavyko! Nuoširdžiai dėkojame visiems projekte dalyvavusiems vaikams ir mokytojoms. Ypatingas AČIŪ „Vyturėlio“ atstovams: ,,Šnekučiams“ ir jų mokytojai Daliai Juškienei, ,,Kodėlčiukams“ ir jų mokytojai Sonatai Laicėnei bei „Spinduliukams“ ir jų mokytojai Eugenijai Zajarskienei. Iki kitų susitikimų!

Akcija ,,Sportuojantis koridorius“

Spalio 27 d. Biržų mokykloje-darželyje ,,Vyturėlis“ vyko RIUKKPA inicijuota akcija ,,Sportuojantis koridorius“, kurios pagrindinis tikslas yra skatinti vaikų fizinį aktyvumą neįprastoje erdvėje – koridoriuje.

Ši akcija prasidėjo rytine darželio bendruomenės narių mankšta ir estafetėmis, lavinančiomis lankstumą bei vikrumą. Fizinis aktyvumas dalyvėms suteikė energijos, praskaidrino nuotaiką ir nuteikė puikiai darbo dienai. Po mankštos visų dalyvių laukė organizatorių staigmena – sveikatą stiprinančios šaltalankių sultys su medumi!

Akciją pratęsė iš savo grupių į koridorius sugūžėję vaikai! Jiems darželio koridoriuose ir laiptinėse buvo paruoštos įvairiausios fizinės veiklos užduotys. Vaikai noriai stengėsi įveikti skirtingus kliūčių ruožus, atlikti gyvūnų judėjimą imituojančius pratimus, lipti laipiojimo siena ir t.t.

Netradicinė fizinio aktyvumo diena ,,Vyturėlio“ vaikams ir suaugusiems suteikė daug džiugių akimirkų, o organizatores paskatino darželio koridorius dažniau išnaudoti vaikų fiziniam ugdymui.

 

,,Šnekučiai“ lauko muzikos instrumentų aikštelėje

,,Šnekučiai“ dalyvavo smagioje muzikos pamokėlėje, kuri vyko naujai įrengtoje lauko muzikos instrumentų aikštelėje, Rinkuškiuose. Vaikai ne tik apžiūrėjo ir susipažino su skirtingais muzikos instrumentais, bet ir kiekvienas turėjo galimybę juos išbandyti. Savaip jungdami muzikinius garsus, kurdami ritmą ugdė savo kūrybinį mąstymą bei pažintines ir emocines galias. Smagu, kad muzikos mokytis galima ne tik darželyje, bet ir lauke!

„Rudens karuselė“

Spalio 10 – 14 dienomis ,,Vyturėlis“ sukosi ,,Rudens karuselės“ ritmu. Nuostabioje rudenėjančioje aplinkoje visi mažieji ir didieji vyturėliai įsitraukė į įvairias kūrybines ir aktyvias ,,Rudens karuselės“ veiklas. Jų metu ,,Smalsučiai“ ir ,,Pumpurėliai“ spaudė vaisių sultis, ,,Šnekučiai“ ir ,,Kodėlčiukai“ gamino vaisių salotas, ,,Švelnučiai“ kepė karštus sumuštinukus su bananais ir obuoliais, ,,Gudručiai“ kūrė vaisių mandalą, ,,Spinduliukai“ kepė obuolių pyragą, o ,,Linksmučiai“ ant iešmelių vėrė vaisius ir lėkštėje kūrė valgomą mozaiką. Vyriausius vyturėlius – priešmokyklinukus ,,Rudens karuselė“ nunešė net ir į R. Rinkevičiaus sodus!

Labai džiugu, kad ,,Rudens karuselė“ darželio kieme vaikams sukūrė ne tik moliūgų labirintą, bet ir nutiesė nuostabų rudeninį taką. Ačiū visiems ,,Vyturėlio“ bendruomenės nariams, kurie prisidėjo prie labirinto ir rudeninio tako kūrybos, atnešdami įvairiausių rudeninės gamtos dovanų: moliūgų, obuolių, lapų, kaštonų, gilių, uogų, gėlių žiedų ir pan. Šiuo, mūsų visų bendrom jėgom nutiestu, spalvotu rudeniniu taku į darželio kiemą atkeliavo ir labai smagi ir judri rudeninė šventė! Šios šventės metu vaikai iš pradžių turėjo įminti rudenines mįsles, o jau tada visų laukė po darželio kiemą išsibarsčiusios rudeninės stotelės, kurios vaikams siūlė skirtingas veiklas. Kiekvienas turėjo galimybę pabandyti piešti ir rašyti kitaip nei įprasta. Koks smagus atradimas, jog savo vardą galima rašyti ne tik pieštuku, o ir sudėlioti iš kaštonų, o piešti galima ne tik su dažais, bet ir su raudonskruosčiais burokėliais! ,,Rudens karuselė“ taip pat vaikams leido savo vikrumą ir jėgas išbandyti judriose ir aktyviose veiklose: ,,Surink obuolius“, ,,Moliūgų ridenimas“, ,,Bulvių sodinimas ir kasimas“, ,,Nunešk, bet nepamesk“, ,,Kiškio morkos“. Kiek daug juoko, azarto, pastangų, skanduočių ir džiaugsmo sklido iš šių judriųjų šventės stotelių!

Ačiū ,,Rudens karuselei“ už tai, kad ji taip smagiai visus vyturėlius įsuko į savo rudenines linksmybes ir leido mums visiems gėrėtis ir grožėtis šiuo ypatingu metų laiku!

„Vyturėlio“ darbuotojų kolektyvo stiprinimas žaidžiant Monteball

Spalio 8 dieną smagiai nusiteikę „Vyturėlio“ darbuotojai rinkosi Mantagailiškio dvaro parke, kuriame jau ne pirmą kartą žaidė įdomų ir azartiškąjį Monteball žaidimą. Šio žaidimo tikslas – įspirti Monteball kamuolį į duobutes pievoje, atliekant kuo mažiau spyrių. Žinoma, siekti pergalės ir laimėti yra nuostabu! Tačiau taip pat labai svarbu, kad žaidimo metu visi dalyviai turėjo galimybę asmeninius gebėjimus panaudoti savo komandos labui, siekti bendrų tikslų, gerinti bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžius. O galiausiai, tiesiog smagiai praleisti popietę nuostabioje, rudens išmargintoje, gamtoje. Nuoširdi padėka visiems dalyviams ir sveikinimai nugalėtojams! Iki kito karto, didieji vyturėliai!