Biržų mokykla-darželis „Vyturėlis“

„Augame ateities kūrėjais!“

,,Žolynėlių magija ir burtai“

Vasaros saulėgrįžos dieną – birželio 22-ąją – Biržų mokyklos – darželio ,,Vyturėlis“ lauko erdvės pražydo įvairiausiais pievų žolynais ir sodo gėlių žiedais. Čia įsikūrė edukacinės – kūrybinės dirbtuvės ,,Žolynėlių magija ir burtai“. Vaikai įsitraukė į  kūrybinę veiklą ir išradingai ją plėtojo. Pasirinktoje lauko erdvėje jie piešė, klijavo vazas ant popieriaus, smėlio ir į jas komponavo puokštes iš žolynų ir  gėlių, žiedais puošė skrybėlaites. Dar kiti ant paruoštų trafaretų iš augalų kūrė drabužius, darė puokštes, kūrė paveikslus, drugelius ir kt. Vaikų sukurti darbeliai papuošė įstaigos kiemą.

Vyresnieji vaikai planšetėmis, telefonais patys fotografavo augalus, pagal nuotraukas ieškojo tokio augalo įstaigos teritorijoje. Mažesnieji, mokytojoms pasiūlius ir parodžius spalvą, ieškojo tokios spalvos gėlių.

Birželio 23 –ąją, Joninių išvakarių dieną, vaikai smėlio dėžėje darė ,,paslaptis“ iš žolynų, jų ieškojo.

Visus maloniai kvietė užsukti ir paskanauti kvapnios žolelių arbatos ,,Spinduliukų” lauko terasos arbatinė.

Vaikai kartu su suaugusiais pynė vainikus Jonams, juos pasveikino.

Priešmokyklinukai klausėsi pasakos apie Joną, ieškojo paparčio žiedo ir, jį suradę, labai džiaugėsi!

Labai dėkojame tėveliams už žolynus ir gėles, iš kurių vaikai kūrė grožį ir smagiai leido laiką puošniose erdvėse.

Vaikų socialinis įtraukimas per sportinius užsiėmimus

Birželio 9 d. Biržų mokyklos darželio ,,Vyturėlis‘‘ rinktinė komanda – 15 vaikų iš ,,Spinduliukų“ ir ,,Gudručių“ grupių –  išvyko į Sodeliškio dvaro sodybą, kurioje vyko Biržų kūno kultūros ir sporto centro programos ,,Vaikų socialinis įtraukimas per sportinius užsiėmimus“ šventė.

Ši programa buvo vykdoma nuo  rugsėjo iki gegužės  mėnesio.  Vieną kartą per savaitę  priešmokyklinio amžiaus vaikų grupė (18 vaikų) dalyvaudavo vienos valandos sportinėse treniruotėse.

Šventėje rungtyniavo 5 komandos iš Biržų  miesto ikimokyklinių įstaigų. Visus šventės dalyvius pasitiko animatorė.  Po linksmų žaidimų ir šokių  prasidėjo sportinės rungtys. Jų buvo 5:  kamuolio metimas į tolį,  įveikiant kliūtis; kamuolio metimas į krepšį ir spyrimas į vartus;  sumo;  kliūčių ruožas; kamuoliuko metimas į taikinį,  žiedų metimas į vartus, golfo pradmenys.

Papietavę dalyviai aplankė sodybos gyvūnus, senovinių mašinų muziejų. Grįžusius atgal į sodybą vaikus pasitiko policijos pareigūnai ir jų draugas Amsis. Vaikai važinėjosi paspirtukais ir dviračiais.

Susumavus taškus, „Vyturėlio“  komanda užėmė I-ą  vietą. Dalyviams įteikti padėkos raštai, o komandai – taurė.

I – osios vietos laimėtojai grįžo į darželį truputį pavargę, bet laimingi.

,,Bėgo vaikystė linksma“

Paskutinę pavasario dieną ,,Vyturėlis“ šurmuliavo džiaugsmais, rūpesčiais, skambiais vaikų balsais. Pasitempę ir rimti į salę žengė priešmokyklinukai. Čia jų laukė darželio darbuotojos, mamytės, tėveliai, broliai ir sesės. Į šventę atskubėjo ir močiutės bei seneliai. Vaikai savo dainelėmis, eilėraščiais, šokiais pademonstravo, kad jie jau pilnai pasiruošę eiti į mokyklą. Darželio direktorė visiems 27 išleistuvininkams įteikė priešmokyklinio ugdymo baigimo pažymėjimus. Vaikus smagiai nuteikė darželio dovanėlės bei artimųjų gėlės. O kur dar visi siurpriziniai momentai: šventiškai papuoštos grupės, meškutės apsilankymas su medaliais, neįprasti tortai su vaikų nuotraukomis…

Išlydėdami savo ,,vyturiukus“ linkėjome jiems tapti smalsiausiais mokiniais, augti nuoširdžiausiais žmonėmis ir tapti ateities kūrėjais.

„Maži žingsneliai – dideli rezultatai“

Biržų mokykla –darželis „Vyturėlis“ organizavo respublikinį  ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projektą „Maži žingsneliai – dideli rezultatai“, kuris vyko nuo 2021 metų spalio 25 d. iki 2022 metų balandžio 30 d. Šio projekto idėja – skatinti vaikų aktyvų judėjimą, fizinę ištvermę, pasitikėjimą savo jėgomis, formuoti draugiškus tarpusavio santykius vaikštant pėsčiomis, plėtoti bendradarbiavimą su kitomis ugdymo įstaigomis bei dalintis patirtimi. Respublikiniame projekte dalyvavo 19 priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš Vilniaus, Kauno, Lazdijų, Tauragės, Radviliškio ir kitų rajonų. Iš viso dalyvavo 324 dalyviai (302 mokiniai, 22 mokytojos).

Vykdydami šį projektą, vaikai lavino fizines ypatybes (ištvermę, greitumą, judėjimą ir kt.), stiprino sveikatą, nervų sistemos veiklą, praturtino savo akiratį, įgijo naujų įgūdžių. Savo nueitus žingsnelius fiksavo išmaniais įrenginiais, rinkosi įdomius maršrutus už darželio ribų. Visi dalyviai apdovanoti Biržų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ padėkomis, o mokytojos – Biržų Švietimo pagalbos tarnybos pažymomis.

Ėjimas nuostabus tuo, kad tinka absoliučiai visiems – nuo ankstyvojo amžiaus iki vyresniojo.

Ačiū visiems dalyviams dalyvavusiems projekte „Maži žingsneliai – dideli rezultatai“.

 Organizatorės

Orientavimosi sporto žygis „Ateik ir įveik – 2022“

Gegužės 26 d. A. Dauguviečio parke vėl skambėjo vaikų šurmulys. Biržų mokyklos – darželio „Vyturėlis“ organizuojamame orientavimosi sporto žygyje „Ateik ir įveik – 2022“ susirinko 10 komandų iš Biržų rajono savivaldybės švietimo įstaigų (146 priešmokyklinukai). Žygio idėja – orientavimosi sporto pagalba ugdyti mokinių sveikatą, ištvermę bei tenkinti natūralų poreikį aktyviai judėti. Orientavimosi žygis yrai pozityvus ir linksmas laisvalaikio praleidimo būdas, nereikalaujantis nei specifinių žinių, nei ypatingų įgūdžių, tačiau jo metu atsiskleidžia fizinio bei loginio mąstymo gebėjimai, sustiprėja tarpusavio ryšys su draugais, žygio dalyviai patiria daug smagių nuotykių ir įsikrauna nepaprastai daug geros nuotaikos.

Susirinkusias komandas pasveikino ir ištvermės žygyje palinkėjo  įstaigos direktorė V.Stancikienė, saugaus eismo kelyje taisykles priminė policijos pareigūnai ir jų bičiulis Amsius.

Komandų kapitonams išsitraukus maršrutus, išsidalinus žygio žemėlapius, mokiniai iškeliavo šiaurietiško ėjimo takais. Eidami turėjo užduotį ne tik sekti žemėlapį, bet ir pastebėti, kas gamtoje ne taip, kur gamta „išdykauja“. Pastabiausieji surado net 8 staigmenas! Žygio dalyviai beveik per valandą įveikė net 3,7 kilometrus, o pavargusių ir išalkusių  pavėsinėje jau laukė ant laužo virtos, gardžios košės puodas.

Už aktyvų dalyvavimą komandoms buvo įteiktos Biržų mokyklos – darželio „Vyturėlis“ padėkos.

Daugiau nei šimtas nuoširdžių šypsenų, kurių sulaukė žygio organizatoriai, su nekantrumu lauks ir kitąmet.

Organizatorės

Norway Grant projekto renginys ,,Šeimų forumas”

Gegužės 19 dienos rytmetį projekto dalyviai kartu su savo tėveliais rinkosi ne į eilinę krepšinio treniruotę, o į sportinį renginį „Šeimų forumas“.

Susirinkusius pasveikino trenerė Monika ir pasidalino mintimis  apie  pasiektus vaikų sportinius rezultatus.

Tėveliai, trumpam palikę sportininkus aikštelėje, klausėsi visuomenės sveikatos biuro specialistės Gabrielės paskaitos apie fizinio aktyvumo svarbą  vaikams, žiūrėjo  foto  ir video įspūdžius iš projekto dalyvių treniruočių, sportinių renginių. Kadangi mūsų įstaiga priklauso aktyvių mokyklų tinklui, direktorė Violeta Stancikienė papasakojo  apie mokykloje vykdomus sportinius projektus. Vėl sugrįžę į sporto aikštelę, tėveliai  stebėjo, kaip jaunieji  krepšininkai atlieka sportines užduotis,  tobulina  įvairius  krepšinio technikos elementus, į žaidimus įjungia išmoktus veiksmus su kamuoliais. Visi labai džiaugėsi  vaikų gebėjimais, puikiu bendravimu  ir bendradarbiavimu  kartu  įveikiant iššūkius.

Pasidžiaugę buvimu komandoje, kupini  gerų įspūdžių ir emocijų, išsiskirstėme iki kitų susitikimų.

Šeimos šventė ,,Stiprūs visi kartu”

Gegužės 23 dieną mūsų didelė bendruomenė susirinko į tradicinę Šeimos šventę.

Šįkart vyko sportinė pramoga ,,Stiprūs visi kartu“. Susirinkusiuosius pasveikino direktorė Violeta Stancikienė,  vaikai –  eilėraščiu, įstaigos darbuotojos – šokiu. Grupių kapitonai gavo skiriamuosius ženklus, orientacinius žemėlapius ir visi iškeliavo į A. Dauguviečio parką ieškoti ,,pamestų“ dėlionės detalių. Užduotis visi atliko puikiai, dėlionė buvo sudėliota ir šventę užbaigėme bendrai atliekama daina ,,O mes vaikai“.

Labai dėkojame visiems, visiems, taip gausiai ir aktyviai dalyvavusiems renginyje, vaikams – už gražius piešinius ir darbelius, kurie papuošė įstaigos teritoriją.

Organizatorės

,,Kodėlčiukų” išvyka į Kirkilus

„Kodėlčiukų“ grupės vaikai dalyvauja rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ilgalaikiame projekte „Pažinkime gimtąjį Biržų kraštą“.

Šio projekto tikslas – domėtis ir pažinti gimtąjį Biržų kraštą, taikant patyriminio ir STEAM ugdymo strategijas. ,,Kodėlčiukai” keliauja pėsčiomis arba važiuoja mokykliniu autobusiuku į vietas, kur galima pamatyti kuo daugiau ir įvairesnių tiltų. Ir ne tik pamatyti, bet juos nufotografuoti, suskaičiuoti ir išmatuoti, naudojant išmaniąsias technologijas.

Į Kirkilus vykome susipažinti su pontoniniais lieptais. Išsiaiškinome, kad pontoninis lieptas reiškia ,,plūduriuojantis”. Juos išmatavome žingsniais, išmaniuoju telefonu, apyranke.

Vaikai, keliaudami Kirkilų pažintiniu taku, apžiūrėjo „vabzdžių viešbutį“, „garsų gaudyklę“, užsuko į vaikų žaidimų aikštelę.

Sugrįžę į darželį vaikai dalinosi įspūdžiais, kas jiems labiausiai patiko. Nojui patiko tiltas po vandeniu, Mėtai – žaidimų aikštelė, Rugilei, Auksei – pontoninis lieptas, Militai – Kirkilų apžvalgos bokštas.

Mokytoja Sonata

AllEscort